Veronetka

Albín b. urban

Silvia Vančová

Lásku ku knihám získal už vo veľmi mladom veku.

 

Prvé knihy začal čítať hneď, ako nastúpil do školy, a to ho podnietilo k túžbe napísať vlastný príbeh. K svojmu cieľu však dospel až po dlhšej ceste.

 

Bolo zrejmé, že kreativita mu nechýba. Veľmi rád sa hrával s papierom a pastelkami, a postupne, ako sa v škole učil čítať a písať, otvárali sa mu nové a nové kreatívne možnosti. Tak ako to vie len dieťa – s detským nadšením a entuziazmom si začal vytvárať vlastné časopisy, do ktorých vymýšľal krátke príbehy.

 

Vo svojich desiatich rokoch vytvoril prvý väčší umelecký počin, ktorý by sa dal nazvať knihou. A odvtedy už neprestal písať. Skúšal rôzne žánre – poviedky, dobrodružné knihy, sci-fi, fantasy, knihy pre deti aj pre dospelých, dokonca aj básne. Ako sa však vraví – správny spisovateľ nie je so svojím dielom nikdy spokojný – a inak to nebolo ani u neho. Preto si väčšinu svojich diel necháva pre seba. Niektoré sú nedokončené, čakajúce na dokončenie, iné sú ešte len v jeho hlave, čakajúce na to, kedy ich položí na papier, ďalšie zas napísané, čakajúce na to, kedy ich opraví a vypustí do sveta.

 

Na knihe, ktorá prichádza na pulty kníhkupectiev, pracoval na prahu dospelosti, popri škole. Bral ju ako hobby, ako pretavenie detského sna do príbehu. Ani nevedel ako, a príbeh ho naozaj pohltil. Sám túžobne čakal na jeho rozuzlenie.

 

Čas ukáže, koľko z jeho tvorby sa dostane k čitateľom a milovníkom kníh... Jedno je však isté: Jeho láska ku knihám a písaniu v kombinácii s talentom a fantáziou, ktorou je nepochybne obdarený, predpovedajú, že s ich pestovaním a ďalším rozvíjaním tak skoro neprestane. A my vo vydavateľstve Veronetka ho budeme v tejto činnosti všemožne podporovať.

© 2023 Veronetka, s.r.o.