Veronetka

BLOG

PÍŠEME SRDCOM A ZO SRDCA PODPORUJEME MLADÉ TALENTY

Detská duša je plná lásky a inšpirácie. Prvé zvedavé otázky malých šibalov a chuť spoznávať všetko nepoznané priviedli aj nás k písaniu básní a príbehov pre detských nezbedníkov. No časom sme zistili, že krásne príbehy dokážu tvoriť aj naši malí čitatelia. Tí neraz excelentným spôsobom spájajú vlastný farebný svet plný fantázie s realitou, pričom stvoria skvelé diela, ktoré s radosťou prenesieme na pulty kníhkupectiev.

 

Láska k písaniu sa rodí v každom veku

 

Vydavateľstvo Veronetka v sebe skrýva kus srdca mamy dvoch malých slečien – Veroniky a Anetky. Ich neustále zvedavé otázky a záľuba v príbehoch pre najmenších priviedli ich maminu Silviu k písaniu. Medzi jej prvotiny patrili detské básničky, no ako jej dcérky rástli, prispôsobovala svoju tvorbu k ich veku. K veršovaným riekankám tak pribudli rozprávky aj príbehy zo života. A počas tejto tvorby si Silvia uvedomila, že najkrajšie knihy pre deti vytvoria deti samé.

 

Podpora mladých talentov

 

Detské písanie v sebe ukrýva množstvo benefitov. Medzi najvýznamnejšie určite patrí široká podpora kognitívnych funkcií. Možno je to neuveriteľné, ale kreatívne písanie sa naplno odzrkadlí v prírodných vedách, matematike aj v cudzích jazykoch. Navyše váš potomok prostredníctvom neho prenesie na papier aj tie najvzdialenejšie zákutia svojej malej duše. Písanie sa tak pre neho stane akousi psychohygienou a vy vďaka jeho príbehom môžete odkryť všetko, čo ho trápi.

 

Od detských kníh ku knihám pre dospelých

 

Vo vydavateľstve Veronetka však nájdu zázemie nielen detskí začínajúci autori a ilustrátori, ale aj dospievajúci a už dospelí spisovatelia. A či už píšu pre deti alebo pre dospelých, či píšu sci-fi, fantasy alebo o prvých láskach, študijných skúškach a problémoch s kamarátmi, dokážu svojou tvorbou povzbudiť mladú generáciu k správnym rozhodnutiam. Aj preto je rozvoj a podpora mladých talentov naša srdcová záležitosť, podobne ako písanie kníh.

 

Rodičia, starí rodičia, pedagógovia, knihovníci,

 

povzbudzujte deti, aby písali a rozvíjali svoju kreativitu a fantáziu, podporujte už od ranného detstva ich pozitívny vzťah ku knihám, k čítaniu a kreatívnej tvorbe. Bude to cenná investícia do budúcnosti ich samých, aj našej spoločnosti.

 

© 2023 Veronetka, s.r.o.