Veronetka

detské knihy písané srdcom

Knižky

Spod Poludnice

Mačka z kmeňa stromu

V lese, v dutine starého stromu býva biele mačiatko – Mia.

Nepamätá si, kedy a komu sa narodilo, ani to, ako sa v lese ocitlo. Vie len, že ostalo samo na malej lúke, uprostred neznámej hory.

Ak si myslíte, že je Miin život smutný – mýlite sa!

Mia postupne spoznáva les a jeho tajomstvá, zažíva veselé príhody a dobrodružstvá, nachádza si v lese kamarátov.

Každý večer sa vo svojom brlôžku v kmeni stromu teší na nový deň!

 ... zobraziť viac

Spod Poludnice

Spod Poludnice

Poludnica. Očarujúci vrch, ktorý patrí medzi symboly Liptova. Pod ním plynie všedný život človeka. Život, ktorý zanecháva spomienky na výnimočné chvíle.

Zbierka básní "Spod Poludnice" je určená ako pre deti, tak aj pre ich rodičov. Ide o básne s tradičnými témami ako je láska, domov, príroda... Detské túžby, myšlienky a pocity vyjadrené veršom sú určené na chvíle voľna, pre potešenie, na povzbudenie a možno aj na pookriatie detskej duše a „rozozvučanie“ detských spomienok u dospelých...

... zobraziť viac

V našej triede

V našej triede

Básničky a veršované príbehy opisujúce život žiakov v triede počas jedného školského roka v prvom stupni základnej školy. Básne sú prepojené s každým ročným obdobím.

Knižka obsahuje 20 básničiek a 40 kresbičiek od ilustrátorky Katky Olexovej, kde polovicu z nich si môžu deti domaľovať podľa svojich predstáv.

... zobraziť viac

Ľúbim

Ľúbim

Knižka je určená hlavne pre predškolákov, ktorí sa lúčia so škôlkou, školákov na prvom stupni základnej školy, ale aj pre všetky deti, ktoré si radi čítajú, alebo majú rady, keď im čítajú. Knižka obsahuje básničky a veršované príbehy  príznačné pre ich vek.

Knižka obsahuje 5 básničiek a ilustrácie k nim vytvorili deti z materskej školy Bublinka v Liptovskom Mikuláši.

... zobraziť viac

Dve srdiečka

Dve srdiečka

Knižka obsahuje veršované príbehy pre škôlkarov i mladších školákov. V príbehoch sú okrem ľudských aj zvieracie postavy. Básničky odrážajú ich detský svet, majú vtipnú zápletku a „trošku“ aj výchovný charakter.

Knižka obsahuje 8 veršovaných príbehov doplnených o milé obrázky ilustrátorky Lucie Vdovcovej.

... zobraziť viac

© 2020 Veronetka, s.r.o.