Veronetka

Knižky

Spod Poludnice

O starcovi a jeho knihách: Novodobý mýtus

 

Príbeh o mladej študentke Bailey, ktorá sa vydá na dobrodružnú a nebezpečnú cestu plnú prekážok a nástrah.

 

Bailey túži nájsť bájneho starca, o ktorom sa hovorí, že má najväčšiu knižnicu na svete. Nikto však nevie, či naozaj existuje – nielen jeho knižnica, ale aj samotný starec. Ľudia o ňom hovoria ako o postave z mýtov, o hrdinovi starých čias. Sama Bailey pochybuje o jeho existencii, ale čím ďalej pátra a cestuje, čím viac ľudí stretáva, čím viac hádaniek vylúšti, tým viac si je istá, že starca nájde. Bude však za svoju odvahu, námahu a múdrosť odmenená?

Nájde bájneho muža a jeho poklad v podobe tisícok a tisícok kníh?

 ... zobraziť viac

Spod Poludnice

Mačka z kmeňa stromu 2

Pripravujeme – termín vydania: Už čoskoro

 

Pokračovanie príbehu o bielej nezbednej mačičke, ktorú dobrí ľudia zachránili pred krutou zimou v lese.

 

Do lesa prišla tuhá zima. Mia mala šťastie, že ju pred snehom a mrazom prichýlila rodinka s dvoma malými dievčatami. Doteraz Mia nebola zvyknutá na ľudí ani miesta, kde tieto čudné tvory žijú. Postupne sa oboznamuje s ich svetom, zvyká si na ich obyčaje, správanie a veci, ktoré sú s ľuďmi späté.

Ale... je ťažké sa prispôsobiť pravidlám, ktoré od nej ľudia vyžadujú, a ktoré Mia tak neznáša!

Ako všetko – aj zima raz skončí. A s príchodom jari si Mia čoraz častejšie kladie otázku – zostať na dedine s ľuďmi, ktorých si obľúbila, alebo sa vrátiť do svojho milovaného lesa?

Spod Poludnice

Mačka z kmeňa stromu

V lese, v dutine starého stromu býva biele mačiatko – Mia.

Nepamätá si, kedy a komu sa narodilo, ani to, ako sa v lese ocitlo. Vie len, že ostalo samo na malej lúke, uprostred neznámej hory.

Ak si myslíte, že je Miin život smutný – mýlite sa!

Mia postupne spoznáva les a jeho tajomstvá, zažíva veselé príhody a dobrodružstvá, nachádza si v lese kamarátov.

Každý večer sa vo svojom brlôžku v kmeni stromu teší na nový deň!

 ... zobraziť viac

Spod Poludnice

Spod Poludnice

Poludnica. Očarujúci vrch, ktorý patrí medzi symboly Liptova. Pod ním plynie všedný život človeka. Život, ktorý zanecháva spomienky na výnimočné chvíle.

Zbierka básní "Spod Poludnice" je určená ako pre deti, tak aj pre ich rodičov. Ide o básne s tradičnými témami ako je láska, domov, príroda... Detské túžby, myšlienky a pocity vyjadrené veršom sú určené na chvíle voľna, pre potešenie, na povzbudenie a možno aj na pookriatie detskej duše a „rozozvučanie“ detských spomienok u dospelých...

... zobraziť viac

V našej triede

V našej triede

Básničky a veršované príbehy opisujúce život žiakov v triede počas jedného školského roka v prvom stupni základnej školy. Básne sú prepojené s každým ročným obdobím.

Knižka obsahuje 20 básničiek a 40 kresbičiek od ilustrátorky Katky Olexovej, kde polovicu z nich si môžu deti domaľovať podľa svojich predstáv.

... zobraziť viac

Ľúbim

Ľúbim

Knižka je určená hlavne pre predškolákov, ktorí sa lúčia so škôlkou, školákov na prvom stupni základnej školy, ale aj pre všetky deti, ktoré si radi čítajú, alebo majú rady, keď im čítajú. Knižka obsahuje básničky a veršované príbehy  príznačné pre ich vek.

Knižka obsahuje 5 básničiek a ilustrácie k nim vytvorili deti z materskej školy Bublinka v Liptovskom Mikuláši.

... zobraziť viac

Dve srdiečka

Dve srdiečka

Knižka obsahuje veršované príbehy pre škôlkarov i mladších školákov. V príbehoch sú okrem ľudských aj zvieracie postavy. Básničky odrážajú ich detský svet, majú vtipnú zápletku a „trošku“ aj výchovný charakter.

Knižka obsahuje 8 veršovaných príbehov doplnených o milé obrázky ilustrátorky Lucie Vdovcovej.

... zobraziť viac

© 2023 Veronetka, s.r.o.

Spod Poludnice